I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
Piątek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

II. Sprawy bieżące
1. 1. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 19.00. Dzisiaj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej pomiędzy godz. 12.00 a 13.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie
będzie „Godzina Łaski dla całego Świata”.
Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżonków, a za tydzień błogosławienie Dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na malowanie kaplicy MB Różańcowej.

2. W tym tygodniu: we wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustajacej Pomocy, w czwartek modlitwy do św. Jana Pawła II z możliwością ucałowania Jego relikwii.

3. Spotkanie dla rodziców uczniów z klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w najbliższy piątek 13.XII. o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.

4. Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony napotrzeby Szkoły.
Także przed kościołem i w zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Pan Wojciech organista rozpoczął roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego poświęconych opłatków. Gdy Kogoś w tym czasie nie ma w domu to opłatki można otrzymać u sióstr w zakrystii.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Zofię Mikielewicz z ul. Wojciecha Brzegi
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz