I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomniene Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
Środa – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy
Piątek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
Niedziela – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

II. Sprawy bieżące
1. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 19.00. Dzieci na roratach będą otrzymywały obrazki.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin a w przyszłą niedzielę Małżeństw. Nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 18.30.

2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą z uroczystości.

5. W niedzielę 8 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć
dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.
Dzisiaj w zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, natomiast przed kościołem można nabyć miód od pszczelarza z Lasku z okazji patrona pszczelarzy św. Ambrożego. Pielegniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają dziś na bezpłatne badanie cukru w godz. 7.00-11.00, w budynku Stacji Caritas.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Czesława Wydrę z ul. Zborowskiego
2. + Krystynę Albrzykowską z ul. Kasprusie
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz