Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
  • Wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Sprawy bieżące:

  1. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 19.00. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze św. w tym dniu będą odprawiane w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 19.00 w Starym Kościele o godz. 8.00. Zapraszamy do Sanktuarium pomiędzy godz. 12.00 a 13.00, aby uczestniczyć przed Najświętszym Sakramentem w tzw. „Godzinie Łaski dla całego Świata”.
  3. W tym tygodniu: we wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek modlitwy do św. Jana Pawła II.
  4. W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, natomiast przed kościołem możliwość zakupu miodu od pszczelarza z Lasku z okazji patrona pszczelarzy św. Ambrożego. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć książkę z płytą o aniołach, wydaną przez naszą organistkę siostrę Marię.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ S. Marię Assuntę Stachura, karmelitankę z ul. Kościelnej

+ Zofię Miąskowską-Ziembla z ul. Kościeliskiej

+ Czesławę Grzywacz z ul. Ks. Stolarczyka

+ Elżbietę Bachleda z ul. Nowotarskiej

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz