Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika
  • Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
  • Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu

Sprawy bieżące:

  1. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Dzisiaj także przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej i organistów.
  2. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych z naszych rodzin codziennie o godz. 18.30.
  3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i wieczorem dla dzieci o godz. 19.00.
  5. Zapraszamy wiernych do włączenia się w akcję modlitewną Jerycho, polegającej na tym, że przez 7 dni 24 godziny na dobę, Ktoś przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w domu modli się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu. Modlitewna akcja rozpoczyna się dziś 22 listopada br. o godz. 21.00. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi znieważanie Krzyża w naszej Ojczyźnie. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: OMADLAMY.PL.
  6. Zakończyły się prace konserwacyjne malowideł ściennych w nawie bocznej. Również niedługo powrócą z konserwacji zabytkowe kinkiety montowane jako zacheuszki pod stacjami drogi krzyżowej. Obecnie czekamy na odbiór komisji konserwatorskiej i potem nawa boczna zostanie udostępniona wiernym. Prosimy o nie opieranie się o ściany.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+

+

+

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz