Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, (święto)
  • Wtorek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Środa - wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
  • Czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • Piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Sprawy bieżące:

  1. Dziś obchodzimy dzień Solidarności z kościołem Prześladowanym. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
  2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II.
  3. W środę 11 listopada obchodzimy 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystości na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej ze względu na pandemię zostają odwołane. Jedynie delegacja złoży kwiaty na kwaterze Legionowej. W Sanktuarium na Krzeptówkach Msza św. o godz. 12.00. W naszym Sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00. Informujemy iż 11 listopada Msze św. w naszych kościołach będą odprawione w porządku zwykłym tj. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 8.30; 15.00; 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 4 Światowy dzień Ubogich. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy wspierają prowadzoną przez naszą parafię kuchnię dla ubogich im. św. brata Alberta. Młodzież ze szkolnego koła Caritas jest chętna do pomocy seniorom w robieniu zakupów w związku z pandemią. Seniorów, którzy potrzebują takiej pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny do kuchni 18/2063003 lub parafii 18/2012441 oraz 18/2014247.
  5. Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na Covid 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze). Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Edwarda Tylkę z ul. Za Strugiem

+ Elżbietę Szklarczyk z os. Gładkie

+ Andrzeja Łukasika z ul. Nowotarskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz