Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
  • Czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Sprawy bieżące:

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich świętych. Radujemy się, że bardzo wielu spośród naszych zmarłych braci i sióstr osiągnęli chwałę nieba. Są dla nas świadkami, że i my możemy osiągnąć Królestwo Niebieskie i spotkać tych, którzy nas tylko wyprzedzili w drodze. Msze św. w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Ze względu na obostrzenia pandemiczne cmentarze parafialne są zamknięte do poniedziałku 2 listopada włącznie. Także nabożeństwa za zmarłych, które miały być odprawiane na cmentarzach są odwołane, a Msze św. będą odprawione w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Nabożeństwa z wypominkami za zmarłych od dzisiaj codziennie o godz. 18.30.
  2. W poniedziałek 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. w Sanktuarium i w Starym Kościele w porządku dnia zwykłego. Przypominamy i ogłaszamy za Penitencjarią Apostolską, że w tym roku ze względu na pandemię odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w dniach od 1 do 8.XI, ale przez cały miesiąc listopad w wybranych przez siebie ośmiu dniach i nie muszą one być w ciągłości następując jeden po drugim. Tak samo odpust zupełny z Dnia Zadusznego można uzyskać w niedzielę przed lub po wspomnieniu, ale także w dowolny dzień przez siebie wybrany. Dla tych którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu i nawiedzić cmentarza odpust można zyskać w domu przez łączność duchową i dodatkowe modlitwy jak różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, uczynki miłosierdzia i poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia. Zawsze jednak należy być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św., a gdy jest to niemożliwe w danej chwili należy obudzić intencję iż wypełni się te warunki jak tylko to będzie możliwe.
  3. We wtorek wieczorem nabożeństwo i Msza św. do św. Michała Archanioła, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.
  5. W sobotę 7 listopada zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 rozpocznie się Różaniec Wynagradzający. Tym razem ze względu na ograniczenia pandemiczne wszystkie modlitwy będą odprawiane w kościele. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Tomasza Wadowskiego z ul. Kościeliskiej

+ Mieczysława Krzysztofiaka z ul. Kościelnej

+ S. Walerię Janinę Wróbel, karmelitankę z ul. Regle

+ Bronisławę Gąsienica-Walczak z ul. Za Strugiem

+ Krystynę Janicką z ul. Nowotarskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz