Kalendarz liturgiczny:

 • Dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)
 • Środa – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • Niedziela – uroczystość Wszystkich Świętych

Sprawy bieżące:

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, dlatego po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.30.
 2. We wtorek modlitwy do św. Joanny Beretta Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny, w Starym Kościele i w Kaplicy na Gubałówce prawie jak w niedzielę, tzn. w kościele Najświętszej Rodziny nie będzie tylko Mszy św. o godz. 15.00!
  W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! procesja z modlitwą za zmarłych po cmentarzu, i o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów zakopiańskich w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczyć będzie Parafia Św. Krzyża.
  W poniedziałek 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 11.00. Msze św. w naszych kościołach jak w zwykły dzień włącznie ze Mszą św. o godz. 15.00. W Starym Kościele po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarz przy Pęksowym Brzyzku z modlitwą za zmarłych. Okazja do spowiedzi przed uroczystościami będzie w ciągu tygodnia oraz w piątek od godz. 15.00-19.30.
  Ze względu na nową falę pandemii i wciąż zmieniające się ograniczenia, prosimy aby śledzić na naszej stronie parafialnej lub podczas transmisji nabożeństw z kościoła w tygodniu, czy nie ulegną zmianie zapowiedziane nabożeństwa na cmentarzu.
 4. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.
 5. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30. Przypominamy i ogłaszamy za Penitencjarią Apostolską, że w tym roku ze względu na pandemię odpusty zupełne dla   wiernych zmarłych będzie można uzyskać nie tylko w dniach  od 1 do 8.XI, ale przez cały miesiąc   listopad w wybranych przez siebie ośmiu dniach i nie muszą one być w ciągłości następując jeden po drugim. Tak samo odpust zupełny z Dnia Zadusznego można uzyskać w niedzielę przed lub po wspomnieniu, ale także w dowolny dzień przez siebie wybrany. Dla tych którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu i nawiedzić cmentarza odpust można zyskać w domu przez łączność duchową i dodatkowe modlitwy jak różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, uczynki miłosierdzia i poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia. Zawsze jednak należy być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św., a gdy jest to niemożliwe w danej chwili należy obudzić intencję iż wypełni się te warunki jak tylko to będzie możliwe.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Annę Pęksa z ul. Bilinówka

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz