Kalendarz liturgiczny:

 • Dzisiaj  – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
 • Wtorek - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
 • Czwartek – wspomnienie  św. Jana Pawła II, papieża
 • Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)

Sprawy bieżące:

 1. Dziś przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
 4. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną jako dziękczynienie za dar wielkiego i świętego papieża Polaka.
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.
 6. Kwesta z ubiegłej niedzieli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach obchodów Dnia Papieskiego wyniosła 6640zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. W związku z wprowadzonymi od 17 października br. obostrzeniami Ks. Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w dniach nakazanych nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania. Jednocześnie osoby korzystające z dyspensy zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach poprzez transmisję internetową z naszego Sanktuarium, którą w pełni przywracamy. Dzięki temu zachowamy łączność ze wspólnotą parafialną i przez wzmożoną osobistą modlitwę będziemy wyjednywać światu ocalenie. Także w związku sytuacją pandemiczną zawieszamy wszelkie spotkania grup dzieci i młodzieży przy kościele, aż do odwołania.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Jana Janika z ul. Kościelnej

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz