Kalendarz liturgiczny:

 • Wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • Czwartek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • Piątek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • Sobota - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • Niedziela – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia

Sprawy bieżące:

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień – dzieci. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XX Dnia Papieskiego. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na odnowienie i konserwację polichromii ścian w nawie bocznej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. We wtorek po wieczornej Mszy św. ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. /Nie będzie różańca o godz. 18.30, natomiast będzie nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego/. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
 3. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym w oprawie rodziny hospicyjnej. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar św. Jana Pawła II w rocznicę Jego wyboru.
 4. Także w piątek odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z klas 8 szkół podstawowych przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie w kościele o godz. 17.00
 5. W przyszłą niedzielę z racji święta św. Łukasza, ewangelisty będziemy się modlić w intencji służby zdrowia.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej. Zarząd cmentarza prosi rodziny o rozpoczęcie porządków na grobach swoich bliskich zmarłych; ostatnio mocno wiejący halny porobił spustoszenie na grobach.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Anielę Chramiec-Głąbik z os. Łukaszówki

+ Andrzeja Gąsienica-Samek z ul. Bilinówka

+ Marię Świerk z ul. Droga na Wierch

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz