Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • Środa – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
  • Piątek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Sprawy bieżące:

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień - Małżeństw. O godz. 16.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy, dlatego dziś nie będzie dodatkowego nabożeństwa wieczorem.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II.
  3. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić po raz XX dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus – Cały Twój”. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast składka przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
  4. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na półce przy prasie katolickiej.
  5. Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza mieszkańców po odbiór pięciolitrowych płynów do dezynfekcji. Na każdy adres przeznaczony jest jeden płyn. Harmonogram dystrybucji wywieszony w gablocie.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Tadeusza Wolak z ul. Kościelnej

+ Jana Kaleta z ul. Słonecznej

+ Jana Stec z ul. Nowotarskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz