Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
 • Wtorek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • Środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • Czwartek - wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
 • Piątek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
 • Niedziela - wspomnienie św.  Franciszka z Asyżu

Sprawy bieżące:

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynają się we czwartek. W tym roku nie będzie odrębnego różańca dla dzieci, dlatego zapraszamy wszystkich na wspólne nabożeństwo codziennie o godz. 18.30. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek Godzina Uwielbienia od godz.19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.
 4. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 będą dodatkowe zapisy młodzieży do grup przygotowujących do bierzmowania. Dotyczy to osób które nie mogły uczestniczyć w spotkaniach z okazji triduum św. Stanisława Kostki ze względu na kwarantannę.
 5. Pierwsze spotkanie grupy misyjnej będzie w sobotę 3-go października o godz. 10.00 w salce domu parafialnego.
 6. W najbliższą sobotę tj. 3 października zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na kolejny już Męski Różaniec. Jest to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi konkretnymi czynami. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.
 7. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zapraszają na franciszkańskie nabożeństwo Trazitus czyli przejście św. Franciszka z Asyżu z tego świata do wieczności. Jest to typowo franciszkańskie nabożeństwo uczczenia chwalebnej śmierci świętego. Nabożeństwo będzie w sobotę 3-go października w Starym Kościele MB Częstochowskiej o godz. 18.00
 8. W przyszłą niedzielę 4 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30. Także w naszym sanktuarium Najświętszej Rodziny po Mszy św. o godz. 15.00 będzie uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Janinę Warczygłowa z ul. Weteranów Wojny

+ Wacława Strączek „Helios” z ul. Słonecznej

+ Marię Suchecką z ul. Kościelnej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz