Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 • Wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • Środa – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 • Piątekświęto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Sprawy bieżące:

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Także dziś po mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.45 Różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie nieszporów o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek w uroczystość podwyższenia Krzyża świętego zapraszamy wszystkich do włączenia się w modlitwę ekspijacyjną, aby przepraszać Boga za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT. Modlitwa rozpocznie się o godz. 15.00 – biciem dzwonów, następnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpocznie się Eucharystia. Po zakończeniu Mszy św. przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec część bolesną i zakończymy odśpiewaniem suplikacji. Natomiast tradycyjnie w tym dniu z kościoła św. Krzyża po Mszy św. o godz. 9.00 wyruszy pielgrzymka wiernych do krzyża na Giewoncie. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.
 3. We wtorek wypada patronalne święto członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Dlatego wszystkich członków i kandydatów zapraszamy na Różaniec do siedmiu boleści o godz. 18.30 i na Mszę św. o godz. 19.00. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek 17 września o godz. 11.00 w Starym Kościele MB Częstochowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, a o godz. 12.00 nastąpi złożenie kwiatów na starym cmentarzu. Wieczorem w Starym Kościele o godz. 19.00 koncert kameralny „Perły Baroku” w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka na Szczytach”.
 4. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W środę 16 września o godz. 17.00 nabożeństwo i spotkanie dla młodzieży z klas 6; w czwartek 17 września o godz. 17.00 dla klas 7 szkół podstawowych, natomiast w piątek 18 września o godz. 17.00 nabożeństwo i spotkanie dla klas VIII. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.
 5. Z okazji Imienin Ks. Infułata Stanisława Olszówki zapraszamy na Mszę św. w piątek 18 września o godz. 19.00.
 6. W piątek o godz. 15.00 Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia w oprawie liturgicznej członków i przyjaciół Hospicjum Jezusa Miłosiernego.
 7. Policja w Zakopanem ostrzega i przypomina o fali oszustw „na wnuczka, policjanta, prokuratora, urzędnika”. Nie pozwalajmy się okradać. Gdy ktoś żąda przekazania pieniędzy powiadom Policję.

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz