Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Sprawy bieżące:

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.
  2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy i Msza św. o św. Janie Pawle II.
  3. W niedzielę 13 września – XXVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest powołany do pełni życia”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św., której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Wyjazd indywidualnie.
  4. Parafialna schola Stokrotki zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu, modlitwy oraz upiększania muzyką Eucharystii. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 16.00 w salce parafialnej, a w niedzielę o godz. 10.00 za wyjątkiem 3 niedzieli miesiąca – w ten dzień próby są o godz. 14.00. Także chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00 rozpoczynając od soboty 12 września.
  5. Informujemy i zapraszamy na Msze św. z kazaniem dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą odprawiane o godz. 11.00 (zmiana z godz. 9.30!).
  6. Trzy lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ubiegłym roku włączyliśmy się w wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. W tym roku w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września złączeni na modlitwie suplikacyjnej chcemy przepraszać Boga za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT. Przypominając słowa Ojca św. Jana Pawła II wypowiedziane tu w Zakopanem na Mszy św. pod Wielką Krokwią w 1997r. „Brońcie Krzyża" chcemy zgromadzić wiernych dekanatu zakopiańskiego na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich. Modlitewne spotkania odbędą się we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska równocześnie o godz. 15.00. Tak jak to było w 1901 roku, gdy postawiono krzyż na Giewoncie, na dany znak, zabiły dzwony, a lud zgromadzony w kościele Najświętszej Rodziny modlił się i śpiewał pieśni. Modlitwą różańcową chcemy opleść nasze Tatry wraz z Krzyżem na Giewoncie i polecić opiece Matce Bożej, aby czuwała i nie pozwoliła już nikomu znieważyć krzyża, na którym umarł Jej syn Jezus Chrystus.
    Program uroczystości w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny: o godz. 15.05 Koronka do Miłosierdzia Bożego; następnie Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i suplikacje. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Annę Gąsienicę-Szostak z ul. Regle

+ Jerzego Strzebońskiego z ul. Kościelnej

+ Marię Mrugała z ul. Zborowskiego

+ Halinę Kruszyńską-Goczał z os. Łukaszówki

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

 ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz