Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek - wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • Sobota - wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy

Sprawy bieżące:

  1. Dzisiaj w kościele obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a w przyszłą niedzielę Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  2. W związku ze zmianami personalnymi serdecznie witamy w naszej Parafii nowego wikariusza Ks. Jerzego Rokitę oraz siostry: s. Donatę i s. Marcelinę, które podejmują pracę zakrystianek i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra wspólnoty parafialnej; natomiast siostrom: s. Józefinie i s. Elizie – zakrystiankom, które zostały przeniesione dziękujemy za pracę mówiąc serdeczne „Bóg zapłać” i życzymy Szczęść Boże na nowych placówkach.
  3. We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 9.00 w kaplicy szkolnej. Przypominamy dzieciom i młodzieży o zabraniu maseczek do kościoła. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek od godz. 15.00 -16.30 i 18.00-19.30.
  4. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę „Mamre”.
  5. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  6. W najbliższą sobotę tj. 5 września zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Męski Różaniec. Jest to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi konkretnymi czynami. Dlaczego „Męski” - bo rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował im tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak mężczyźni mają za zadanie bronić świętości rodzin i bliskich. Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut medytacji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Modlitwy poprowadzi Ks. dr Krzysztof Czapla – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Jolantę Zienciuk z ul. Kasprusie

+ Helenę Wąsek z os. Łukaszówki

+ Annę Błachowską z ul. Kościeliskiej

+ Annę Stoch z Gubałówki

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

 ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz