Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek - święto św. Bartłomieja, apostoła
 • Wtorek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • Środa - Uroczystość NMP Częstochowskiej
 • Czwartek - wspomnienie św. Moniki
 • Piątek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 • Sobota - wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

Sprawy bieżące:

 1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00  błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie turystów i wczasowiczów. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W środę - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Starym Kościele uroczystość odpustowa! Uroczystą sumę odpustową z procesją wokół kościółka o godz. 17.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. Janusz Korepta były wikariusz naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
 5. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę modlitwami i ofiarami wsparli ofiary wybuchu w Bejrucie. Zbiórka do puszek wyniosła 11300zł i 80 Euro.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Adama Harlender z ul. Kościelnej

+ Stanisława Styrczulę z ul. Słonecznej

+ Wojciecha Łukasika z ul. Gen. Zaruskiego

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

 ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz