Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Czwartek - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • Piątek - wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • Sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. W odpowiedzi na apel Ks. Abp Marka Jędraszewskiego o modlitwę i wsparcie dla ofiar wybuchu w Bejrucie dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc osobom poszkodowanym.
  3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek 21 sierpnia o godz. 18.00.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Jana Adamik z ul. Zborowskiego

+ Edmunda Kossek z os. Kasprusie

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

 ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz