Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • Wtorek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • Czwartek - święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
  • Piątek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • Sobota - Uroczystość Wniebowzięcia NMP

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na malowanie ścian w nawie bocznej.
  3. Nabożeństwa wieczorne w tym tygodniu: we wtorek modlitwy do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Jana Pawła II. W czwartek po Mszy św. wieczornej kolejne nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  4. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty. W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski. Także w Ludźmierzu 16 sierpnia odbędzie się koncert plenerowy „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.
  5. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia na Mszy św. o godz. 12.30 będzie pożegnanie Ks. Mariusza Słoniny, który przez 10 lat pracował w naszym sanktuarium, a teraz decyzją Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego zostaje wikariuszem w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Serdecznie zapraszamy.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Władysławę Staszel z Gubałówki

+ Zofię Sobańską z ul. Cichej Wody

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

 ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz