Kalendarz liturgiczny:

  • Wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • Czwartek - święto Przemienienia Pańskiego
  • Sobota - wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • Niedziela - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  3. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
  4. W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 7 sierpnia o godz. 18.00.
  6. Ojcowie Bernardyni serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości ogłoszenia przez Jego Ekscelencję Ks. Abp Marka Jędraszewskiego kościoła OO. Bernardynów w Zakopanem Diecezjalnym Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w niedzielę 9 sierpnia 2020 r. o godz. 11.30.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Józefę Filipiak z ul. Kasprusie

+ Władysława Burzykowskiego z os. Kasprusie

+ Jana Nitoń z ul. Droga do Rojów

+ Genowefę Kosman z ul. Słonecznej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz