Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  • Wtorek - wspomnienie św. Szarbela, prezbitera
  • Środa - wspomnienie św. Marty
  • Piątek - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • Sobota - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30..
  3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W sobotę Msza św. o godz. 8.30 o Niepokalanym Sercu Maryi. Także w sobotę 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 w intencji Ojczyzny, a o godz. 17.00 w godzinę „W” zabiją dzwony kościelne. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  4. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Pawła Stalmach z ul. Kościelnej

+ Andrzeja Miksiewicza z ul. Strążyskiej

+ Janinę Malik z Choćkowskiego

+ Helenę Chojnacką z os. Kasprusie

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz