Kalendarz liturgiczny:

  • Środa - święto św. Marii Magdaleny
  • Czwartek - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • Piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  • Sobota – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  • Niedziela – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W sobotę po Mszach św. o godz. 15.00 i 19.00 będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Lesława Cieliczko z os. Łukaszówki

+ Elżbietę Pawłowską z ul. Kościeliskiej

+ Ryszarda Bugajny z Gubałówki

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz