Kalendarz liturgiczny:

  • Dzisiaj – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • Poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • Środa - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • Czwartek - wspomnienie NMP z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej)
  • Sobota – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na konserwację malowideł ściennych w nawie bocznej naszego Sanktuarium.
  3. W poniedziałek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. następnie różaniec i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Także w tym dniu przy Starym Kościele na ul. Kościeliskiej w kaplicy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta będzie sprawowana Msza św. o godz. 8.00.
  4. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Teresę Zalotyńską z ul. Nowotarskiej

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz