Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • Środa - wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • Sobota – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  2. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako niedzielę Szkaplerza św. Michała Archanioła. Kazania głosi O. Robert z Miejsca Piastowego, serdecznie Go witamy.
  3. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II.
  4. We wtorek /7 lipca/ w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na odnowienie polichromii i malowanie nawy bocznej od strony kaplicy MB Różańcowej.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Stanisławę Zwijacz z ul. Słonecznej

+ Władysława Kamińskiego z ul. Kościeliskiej

+ Zofię Karpiel z ul. Kościeliskiej

+ Marię Bachleda-Wraj z Bilinówki

+ Józefa Kurowskiego z Placu Niepodległości

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

 

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz