Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • Piątek – święto św. Tomasza, Apostoła
  • Sobota – święto, Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

Sprawy bieżące:

  1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który w dniu 18 stycznia 2016r. został ustanowiony Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia. Można także  skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin.
  2. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych o godz. 18.30. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina   Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Rodzin „Mamre”.
  3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.
  4. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 8.30 oraz po południu o godz. 15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako niedzielę szkaplerza św. Michała Archanioła. Kazania wygłosi O. Robert Ryndak z Miejsca Piastowego. Będzie także możliwość przyjęcia szkaplerza i wstąpienia do bractwa. Także w niedzielę 5 lipca w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej
  6. Decyzją Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 27 sierpnia br. odchodzi z naszej parafii Ks. kan. Mariusz Słonina i zostaje wikariuszem parafii Narodzenia NMP w Myślenicach, a na jego miejsce z dniem 1 lipca obowiązki wikariusza obejmuje Ks. Jerzy Rokita przychodzący z parafii św. Marii Magdaleny w Wawrzeńczycach. Pożegnanie Ks. Mariusza będzie 16 sierpnia o godz. 12.30.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Kazimierę Kowalczyk z ul. Na Wilcznik

+ Anielę Pawlarczyk z ul. Kościelnej

+ Mirosławę Walczewską z ul. Łukaszówki

+ Mieczysławę Cikowską z ul. Szkolnej

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz