I. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  • Sobota – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

 

II. Sprawy bieżące

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy św.

o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza św. o godz. 6.30 będzie sprawowana w bocznej kaplicy poświęconej Patronowi.

 
3. W piątek 26 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Ze względu bezpieczeństwa zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godz. 8.00 tylko młodzież z klas VIII kończących w tym roku szkołę podstawową. Natomiast dzieci i młodzież z pozostałych klas i szkół zapraszamy
w niedzielę 28 czerwca na Msze św. indywidualnie, aby podziękować za ten rok i modlić się o dobre przeżycie wakacji i lepszy nowy rok szkolny.

4. W sobotę 27 czerwca będziemy obchodzić mały odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św. z kazaniem, będzie sprawowana o godz. 15.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

      1. + Władysława Kulę z ul. Droga do Daniela

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz