I. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

  • Piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  • Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

II. Sprawy bieżące

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci.

W ramach obchodów stulecia urodzin św. Jana Pawła II dzisiaj o godz. 16.00 polscy biskupi odprawią uroczystą Mszę św. w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, w czasie której Słowo Boże wygłosi wieloletni osobisty papieski sekretarz Kard. Stanisław Dziwisz.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie pierwocin roślin tego roku. W piątek o godz. 15.00 Msza św. w intencji Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek z racji uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W sobotę 20 czerwca Pierwsza Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Społecznej. Otoczmy te dzieci modlitwą.

4. W przyszłą niedzielę 21 czerwca o godz. 12.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców kuchni dla ubogich im. św. brata Alberta w Zakopanem z racji wspomnienia, które przypada w środę 17 czerwca.

5. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim za udział i organizację procesji Bożego Ciała, jak również za zrozumienie i dostosowanie się do obecnych wymogów sanitarnych.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Zofię, Halinę Zaremba-Mika z ul. Krupówki

2. + Stanisława Ziębę z os. Łukaszówki

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz