I. Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

 • Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)

 • Piątek - wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika

 • Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

II. Sprawy bieżące

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św.

  o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dziś w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa.

 3.  W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 9.30, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Św. Krzyża. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary w Boga i prośba o Jego błogosławieństwo. Nie ma ograniczeń co do ilości wiernych, jednak w obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, dlatego uczestnicy procesji mają mieć ubrane maseczki. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.

 4.  W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku. Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów. Prosimy dzieci Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała.

 5. W sobotę 13 czerwca Pierwsza Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Katolickiej, a w przyszłą sobotę ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Społecznej. Otoczmy te dzieci modlitwą.

 6. Parafia Najświętszej Rodziny w Zakopanem informuje, że są jeszcze wolne miejsca na nowy rok szkolny 2020/21 do SZKOŁY KATOLICKIEJ. Wbrew sugestiom tygodnika, szkoła jest tą samą szkołą parafialną, a jedyną zmianą jest – BEZ CZESNEGO. Szkoła proponuje bogatą ofertę zajęć dodatkowych, naukę w klasach do 16 osób, naukę języka angielskiego w zwiększonym wymiarze godzin, również z native speakerem, dla chętnych język hiszpański, zajęcia regionalne a także zajęcia sportowe. Informacje szczegółowe znajdują się na stronie szkoły: ksp-zakopane.pl, można je uzyskać również dzwoniąc na numer telefonu, który znajduje się na plakacie w gablocie przy Kościele. Dokumenty można przesyłać także drogą elektroniczną. ZAPRASZAMY!

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Zofię Skałka z os. Kasprusie

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz