I. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła

  • Środa - wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  • Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy

II. Sprawy bieżące

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jak w zwykły dzień.

3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem czerwcowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; a w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.30 do 20.30 prowadzona przez wspólnotę Przymierze Rodzin „Mamre”.

4. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W sobotę zmianka tajemnic żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek!

 5. W sobotę młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania na Mszy św. o godz. 10.00 i 16.00. Także w pierwszą sobotę czerwca odbędzie się 23 Pielgrzymka Piesza „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza. Jednak ze względu na pandemię i obostrzenia tym razem trasę przemierzą przedstawiciele 4 grup z kapłanem (w sumie 17 osób!), a wszystkich zachęcamy do łączności medialnej (łącze internetowe z Ludźmierza) i duchowej. Na zakończenie w sanktuarium

w Ludźmierzu będzie sprawowana Msza św. o godz.18.00.

6. W związku z dekretem Ks. Arcybiskupa i odwołaniem dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej od przyszłej niedzieli 7 czerwca 2020r. transmisja internetowa z naszego sanktuarium będzie w dni powszednie o godz. 15.00 i 18.30, a w niedzielę i święta obowiązkowe o godz. 9.30; 11.00 i 15.00. Powracamy także do indywidualnych błogosławieństw w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00. Spowiedź święta od dziś będzie już w konfesjonale dyżurnym, należy być w maseczce. Pandemia jeszcze nie minęła, dlatego przypominamy, że nadal w kościele obowiązuje nas maseczka i bezpieczna odległość, natomiast bez maseczki możemy uczestniczyć przed kościołem. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją i stosują się do reżimu sanitarnego, także w kościele, chodzi nam przecież o dobro i zdrowie nas wszystkich. Bóg zapłać.

 7. Dla uczczenia 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w ramach cyklu „Zakopane czyta Jana Pawła II” przedstawiciele różnych stanów, zawodów i środowisk czytają fragmenty kazań, przemówień i innych tekstów Karola Wojtyły jako biskupa i papieża. Zachęcamy wszystkich do słuchania i refleksji nad tekstami – emitowane są one codziennie na stronach internetowych UM Zakopane, podhalańskiego portalu „Watra” oraz na Facebooku i na youtube Czerwonego Dworu.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Marka Zalewskiego z os. Kasprusie

2. + Teresę Basisty z ul. Regle

3. + Elżbietę Wierzbińską (dożyła prawie 110lat!) z ul. Orkana

4. + Tadeusza Mendel z os. Łukaszówki

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz