I. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

  • Piątek - wspomnienie św. Rity, zakonnicy

  • Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

II. Sprawy bieżące

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.

2. W poniedziałek obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. Dlatego zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. dziękczynną z okolicznościowym kazaniem w poniedziałek 18 maja o godz. 17.00. Uroczystość rozpoczniemy wspólnym odśpiewaniem pieśni oazowej „Barka”. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 majówka i różaniec, a potem Msza św. wieczorna; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 3. Od dzisiejszej niedzieli zwiększono limit dla wiernych uczestniczących w nabożeństwach w kościele. I tak w Sanktuarium Najświętszej Rodziny mogą być teraz 82 osoby, a w Starym Kościele 18. Zachęcamy wiernych do przychodzenia i uczestniczenia we Mszach św. w niedzielę, a osoby, które jeszcze boją się przebywać w większych grupach niech przychodzą do kościoła w dni powszednie czy to na Mszę św., czy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy także, że pandemia nie zwalnia nas z obowiązku spowiedzi i komunii wielkanocnej. Okres ten kończy się w naszej archidiecezji w niedzielę 7 czerwca 2020r. Przychodźmy w tygodniu w wyznaczonych godzinach i korzystajmy z sakramentu pokuty.

 4. Rodziców młodzieży, która ma przystąpić w tym roku do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w najbliższy poniedziałek 20 maja do kościoła na spotkanie o godz. 19.30.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

  1. + Stanisławę Kubasiewicz z os. Kasprusie

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz