I. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika

  • Wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

  • Środa - święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

  • Piątek – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski

 

II. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji. W naszym Sanktuarium gościmy dziś O. Ireneusza Byczkiewicza, redemptorystę, proboszcza i kustosza Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy w Krakowie-Podgórzu, który głosi do nas Słowo Boże.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem majowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w piątek o godz. 18.00 katecheza przed Chrztem dziecka.

3. W piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Niestety w tym roku ze względu na pandemię, procesja z Wawelu na Skałkę się nie odbędzie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 
4. W czwartek 7 maja w Wadowicach ukonstytuują się trybunały i odbędzie się pierwsza uroczysta sesja w obecności wszystkich dziekanów Archidiecezji Krakowskiej w procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych Służebnicy Bożej Emilii Wojtyły zd. Kaczorowskiej oraz Sługi Bożego Karola Wojtyły – seniora, rodziców św. Jana Pawła II. Wydarzenie to będzie transmitowane przez media o godz. 10.30.

5. Zachęcamy wiernych do zgłaszania swojego uczestnictwa we mszach na niedzielę 10 maja lub stałego do końca miesiąca maja. Zgłoszenia przez stronę internetową parafii lub telefonicznie 18/201 24 41 w godz. 9-12; 17-18.

 

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Emila Proksę z os. Kasprusie

2. + Irenę Moździerz z os. Kasprusie

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz