I. Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

  • Sobota – święto św. Marka, ewangelisty

II. Sprawy bieżące:

1. Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną i początek 76 Tygodnia Miłosierdzia. Hasłem tegorocznych obchodów są słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży". Celem Tygodnia Miłosierdzia jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych i bezdomnych zwłaszcza w tym trudnym czasie epidemii. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w konkretne dzieła miłosierdzia.

Dziś po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o ustąpienie koronawirusa.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpocznie się o godz. 18.30 modlitwą różańcową  i potem Msza św. o 19.00. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji solenizantów Ks. kanonika Wojciecha i P. Organisty. Serdecznie zapraszamy.

3. Od poniedziałku 20 kwietnia we Mszy św. i w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć więcej wiernych. I tak w Sanktuarium Najświętszej Rodziny jednorazowo będzie mogło przebywać 55 osób; w Starym Kościele MB Częstochowskiej tylko 12 wiernych. W dni powszednie tygodnia ta ilość zaspokoi potrzeby naszych wiernych. Natomiast od przyszłej niedzieli 26 kwietnia (na razie na próbę), aby ułatwić wiernym udział we Mszy św. wprowadzamy odprawianie Mszy św. w czterech miejscach:

1/ Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach – Msze w porządku niedzielnym po 55 osób

2/ Stary kościół MB Częstochowskiej przy ul. Kościeliskiej – Msze św. o godz. 8.30 i 10.00 po 12 osób

3/ Kaplica w Szkole Katolickiej przy ul. Kościeliskiej 47A – Msze św. o godz. 11.00 i 12.00 po 13 osób

4/ Sala Teatralna przy ul. Jana Pawła II 4 – Msze św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 po 13 osób.

Aby uczestniczyć w niedzielę 26 kwietnia we Mszy św. należy przez stronę internetową parafii lub telefonicznie 18/201 24 41 zarezerwować sobie miejsce i wybraną godzinę. Jest to konieczne, aby o jednej porze raz nie było 70 wiernych, a o innej godzinie kilka osób. W kaplicy na Gubałówce mogłyby uczestniczyć we Mszy św. tylko 4 osoby, dlatego tam nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, natomiast zostanie podstawiony przed kaplicą autobus o godz. 10.30 i przywiezie i potem odwiezie 11 osób na Mszę, św. do kaplicy szkolnej przy ul. Kościeliskiej.

Przypominamy iż zgodnie z rozporządzeniem zarówno w kościele jak i na terenie wokół kościoła nie zdejmujemy maseczek. Możemy uchylić tylko na czas przyjęcia Komunii świętej.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz