I. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy św. czytanie Męki Pańskiej.

Serdecznie zapraszamy dziś na tradycyjną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Tym razem ze względu na epidemię „pozostając w domu” będziemy uczestniczyć poprzez transmisję internetową prowadzoną przez tvpodhale.info. Rozpoczniemy o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny. W rozważaniach przygotowanych przez Ks. dr Wojciecha Węgrzyniaka będziemy wraz z Chrystusem pochylać się nad sytuacją, w której się dziś znajdujemy. Będzie także chwila do okazania modlitewnej wdzięczności wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie, życie i przetrwanie w tych trudnych chwilach. Jeszcze raz prosimy pozostańcie w swoich domach, łączcie się ze swoimi duszpasterzami ze wszystkich parafii i rektoratów naszego dekanatu zakopiańskiego, trwajmy w jedności i prośmy, aby koronawirus wygasł i abyśmy mogli powrócić do normalności.

2. W nabożeństwach Triduum Paschalnego w Sanktuarium będzie mogło uczestniczyć zaledwie pięć osób, dlatego od dziś zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestniczenia poprzez łącze internetowe na You Tube (można go pobrać z naszej strony parafialnej www. swrodzina.net). Transmisja na żywo jest obecnie 24h/dobę. Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego zamieszczony jest w gablotach parafialnych, a przede wszystkim na naszej stronie parafialnej. Liturgię paschalną będziemy rozpoczynać w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 19.00. W Starym Kościele o godz. 18.00, i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00 Msza św., ale tylko w Wielki Czwartek (w wielki piątek i wielką sobotę nie ma w tych kościołach liturgii!) W Wielki Czwartek po liturgii kościół będzie zamknięty. Natomiast w Wielki Piątek w godz. 21.00 – 24.00 i w Wielką Sobotę w godz. 8.30-18.00 będzie można przyjść do Sanktuarium na indywidualne czuwanie modlitewne trwające po pół godziny dla danej grupy, ale należy się zapisać na poszczególne godziny, ponieważ w kościele może być tylko jednorazowo pięć osób, dlatego prosimy w godzinach kancelaryjnych dzwonić na numer 18 201 24 41. W Wielką Sobotę nie ma święcenia pokarmów na stół wielkanocny (nawet indywidualnie), modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym umieszczona jest na naszej stronie.

Ponieważ Procesja Rezurekcyjna w Sanktuarium Najśw. Rodziny, będzie w sobotę po wieczornej Liturgii wewnątrz kościoła, bez udziału wiernych, a w Starym Kościele nie będzie w ogóle, dlatego księża przy biciu dzwonów o godz.8.00 w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego wyruszą do sześciu Rejonów naszej parafii z Najświętszym Sakramentem, aby błogosławić.

NAWIEDZENIE REJONÓW PARAFII Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM

W DZIEŃ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

GODZ. 8.00

1. KRUPÓWKI

2.  ŁUKASZÓWKI - ZBOROWSKIEGO

3. KASPRUSIE - STRĄŻYSKA - BOGDAŃSKIEGO

4. SZKOLNA - BILINÓWKA - NOWOTARSKA (RONDO)

5. KOŚCIELISKA - DO ROJÓW- SOBCZAKÓWKA - NOWOTARSKA

GODZ. 12.15

6. GUBAŁÓWKA 

Od Niedzieli Wielkanocnej, (jak nic się nie zmieni) będzie mogło uczestniczyć we Mszach św. do 50 osób!, a Msze św. w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny w porządku niedzielnym. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ze spowiedzi będzie można skorzystać w Domu Parafialnym: Wielki Poniedziałek – Środy w godz. 15-17. Wielki Czwartek 8-12, Wielki Piątek i Wielką Sobotę 8.30-13.00. Dla tych, którzy nie będą mogli skorzystać ze spowiedzi indywidualnie, Kościół zachęca do zrobienia sobie rachunku sumienia, wzbudzenia Aktu Żalu doskonałego za popełnione grzechy (pomocą są modlitwy i wskazówki jak to uczynić umieszczone na stronie parafialnej i diecezjalnej), a kiedy minie ten trudny czas wówczas należy przy najbliższej okazji spowiedzi wyznać przynajmniej grzechy ciężkie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. +Józefę Firszt z ul. Kościelnej

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz