1. Dzisiaj Msze św. w naszych kościołach odprawiamy w porządku niedzielnym, jednak ze względu
na kolejne ograniczenia wiernych do 5 osób przypominamy o udzielonej dyspensie i zachęcamy do uczestniczenia poprzez Media. Przyłączamy się do apelu „pozostań w domu”. Prosimy także
o stosowanie się do zaleceń służb epidemiologicznych i do rozporządzenia Ks. Arcybiskupa. Odwołujemy nabożeństwa Drogi krzyżowej (także Ekstremalną), Gorzkich Żali i nabożeństw w ciągu tygodnia (za wyjątkiem nowenny do MB Nieustającej Pomocy). Prośby na nowennę można przesyłać mailowo. W ciągu dnia kościół jest otwarty i można wstąpić na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w godz. 9-19.

2. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 -19.00 oraz w piątek 6.30 - 9.00 w salach domu parafialnego. Wierni, po spowiedzi w domu parafialnym nie wchodzą na Mszę św. do kościoła, tylko indywidualnie od strony groty wejdą do kaplicy św. Jana Chrzciciela, tam przyjmą Komunię św. i udadzą się do swoich domów. W sobotę nie będzie zmianki tajemnic różańca, pozostańmy drugi miesiąc odmawiając tą samą cząstkę. Do chorych z racji pierwszego piątku pójdziemy dopiero w maju.

3. W związku z zaistniałą sytuacją i „pozostaniem w domu” zapraszamy wszystkich naszych parafian z dekanatu zakopiańskiego, wirtualnych gości i mieszkańców całego Podhala, aby poprzez transmisję internetową wzięli udział duchowo w tradycyjnej Drodze Krzyżowej ulicami Zakopanego odprawianej w Niedzielę Palmową 5 kwietnia, modląc się wspólnie o ustąpienie epidemii. W rozważaniach będzie także okazja do okazania modlitewnej wdzięczności wszystkim, którzy walczą o nasze zdrowie, życie
i przetrwanie w tych trudnych chwilach. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 16.00 przed Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a zakończy w kościele Św. Krzyża. Wszyscy pozostajemy w domu, poszczególni księża z wszystkich parafii pojedynczo będą stali wzdłuż ulic czytając kolejne rozważania stacji, nie przechodząc dalej, a tylko wóz transmisyjny będzie pokonywał całą trasę. Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej będzie możliwe dzięki transmisji na: tvpodhale.info

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

      1. + Zofię Karpiel z Bilinówki

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz