I. Kalendarz liturgiczny:

Środa – uroczystość Zwiastowania Pańskiego

II. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj w naszych kościołach Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym, jednak ze względu na ograniczenia ilości wiernych do 50 osób przypominamy o udzielonej dyspensie i możliwości uczestniczenia poprzez Media. Przyłączamy się do apelu „zostańcie w domu”. Prosimy także o stosowanie się do zaleceń służb epidemiologicznych i do rozporządzenia Ks. Arcybiskupa, aby w tym czasie wierni przystępujący do Komunii św. przyjmowali Chrystusa na rękę, nie stwarzając zagrożeń dla bliźnich jak i nie narażając księży, bo gdy tylko jeden z księży zachoruje, będziemy wszyscy w kwarantannie i trzeba będzie kościół zamknąć, a wierni pozostaną bez opieki duszpasterskiej.

Gorzkie Żale bez kazania pasyjnego o godz.16.00.

2. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.30; 15.00 i 19.00. Ze względu na epidemię, wszystkich, którzy chcą podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, prosimy aby to uczynili w swoich domach, a Deklaracje złożą w przyszłości gdy już wszystko się uspokoi.

3. We wtorek o 18.45 nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek krótka Droga Krzyżowa o godz. 16.30 lub 18.00.

4. Przypominamy iż Bierzmowanie młodzieży z soboty 28 marca zostaje przełożone na późniejszy czas, a także niestety odwołujemy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę 29 marca.

W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u.

 

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz