Kalendarz liturgiczny:

 • Dzisiaj – wspomnienie św. Antoniego, opata
 • Wtorek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
 • Czwartek – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

Sprawy bieżące:

 1. „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana. Tydzień Modlitw obchodzony będzie od 18-25 stycznia. Program wszystkich wydarzeń znajduje się na plakacie w gablocie oraz w internecie na stronie radadialogu.diecezja.pl  W tym roku, ze względu na pandemię większość wydarzeń transmitowana będzie online.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy spotkania kolędowe z wiernymi. Dlatego na każdej Mszy św. od godz. 8.00 do 17.00 modlimy się intencji Parafian o potrzebne Łaski, opiekę Najświętszej Rodziny i błogosławieństwo Boże w nowym roku 2021, a także w intencji zmarłych zwłaszcza tych, którzy odeszli od nas w ubiegłym roku. Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy św. będą rozdawane przez księży przygotowane znaki kolędowe: woda święcona, kreda, kadzidełko, świeca, owies i krówka orszakowa. Co one oznaczają i jak je użyć:
  • Buteleczka z wodą święconą – kropimy dom, mieszkanie na znak przyjętego błogosławieństwa
  • zapalona Świeca – znak jedności z Bogiem podczas modlitwy wspólnoty mieszkańców
  • Kreda -  oznaczymy drzwi naszych mieszkań i domów znakami C+M+B 2021, które oznaczają łacińskie słowa Christus mansionem benedicat  - „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”
  • Kadzidełko - rozpalamy za pomocą łatwo zapalnego węgielka, na który posypujemy mirrę, aby dom napełnił się piękną wonią, a modlitwy niczym dym kadzidła unosiły się wprost do nieba
  • Owies - poświęcony w Święto św. Szczepana należy według tradycji rozsypać po mieszkaniu, aby uprosić u Pana Boga urodzaj i opiekę, można go także dodać do pokarmu dla zwierząt i ptaków jako lekarstwo
  • Krówka orszakowa - niech będzie darem osłody i życzeń lepszego roku 2021. Dosiego Roku!
 3. W poniedziałek w wigilie imienin Ks. Mariusza Grzechynki zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 19.00 sprawowanej w jego intencji. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św., w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek jako pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi mieszkańców Chorwacji.

 W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Józefa Kłak z ul. Zborowskiego

+ Grażynę Kądziołka z ul. Zborowskiego

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…"

  ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz