Drodzy Parafianie!!!

Pandemia, która dotknęła cały świat, spowodowała, że wiele inicjatyw i spraw duszpasterskich musi być zorganizowane w innej formie. Jako duszpasterze Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem proponujemy Wam, Drodzy Parafianie, zamiast tradycyjnej wizyty kolędowej w Waszych domach – zgodnie z zaproszeniem, który otrzymaliście – spotkania modlitewno-kolędowe w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny w niedzielę 17 stycznia 2021 roku w czasie Mszy Świętych o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 17.00 i 19.00.

Aby jednak liczebność uczestników Mszy Świętych w tym dniu nie przekroczyła wyznaczonego limitu wiernych, proponujemy, aby obecność przedstawiciela Waszych rodzin dostosować rejonami do poszczególnych pór Mszy Świętych.

Niech zatem odbędzie się to według następującego porządku dostosowanego do rejonów, ulic i osiedli naszej parafii:

 • Na godz. 6.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin, którzy chcą uczestniczyć w czasie tej Mszy św. lub nie mogą o inne porze przybyć do świątyni.
 • Na godz. 8.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU I obejmującego ulice, osiedla i bloki: ul. Krupówki, Al. 3 Maja, ul. Ogrodowa, ul. Orkana, os. Orkana, Weteranów Wojny, Plac Niepodległości, Gen. Galicy, Na Wilcznik, Zaruskiego, Modrzejewskiej, Partyzantów, Droga na Gubałówkę, al. Powstańców Śląskich.
 • Na godz. 9.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU II: os. Kasprusie, ul. Kasprusie, ul. Strążyska, ul. Bogdańskiego, Regle.
 • Na godz. 11.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU III: ul. Kościeliska, Za Strugiem, ul. Kościelna, Wojciecha Brzegi, Skibówki.
 • Na godz. 12.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU IV: ul. Jana Pawła II, os. Łukaszówki, ul. Słoneczna, ul. Kościuszki, ul. Sienkiewicza, ul. Zborowskiego.
 • Na godz. 15.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU V: Walowa Góra, os. Gładkie, Gubałówka, ul. Szkolna, Cichej Wody, Bilinówka, Polna, Klimka Bachledy.
 • Na godz. 17.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU VI: ul. Ks. Stolarczyka, Pod Lipkami, Droga do Daniela, Droga do Wantuli, Droga na Wierch, ul. Grunwaldzka, ul. Piłsudskiego, Sobczakówka, Droga do Rojów, Droga na Szymaszkową, Szymaszkowa, os. Choć-kowskie, ul. Gen Sosnkowskiego, ul. Nowotarska, ul. Staszica, ul. Małaszyńskiego, os. Ubocz, Kamockiego, ul. Ks. Kaszelewskiego.
 • Na godz. 19.00 zapraszamy tych, którzy nie mogą być na innej godzinie.

Oczywiście, gdyby Ktoś chciał wybrać inną porę, zawsze to może uczynić według własnego pragnienia oraz dostosowując się do obostrzeń.

Na każdej Mszy św. będziemy się modlić za Wszystkich Parafian, prosząc o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu w rozpoczętym roku 2021. Polecać będziemy także zmarłych z Waszych rodzin, prosząc o szczęśliwość życia wiecznego.

Po Mszach Świętych, w ciągu całego dnia modlitewno-kolędowego, kapłani będą rozdawać Parafianom poświęconą pamiątkę, w której znajdziemy wodę święconą, kredę, kadzidełko, świecę, owies i krówkę (na słodko).

Drodzy Parafianie,
niech ten podarunek będzie znakiem Łaski Bożej i naszej życzliwości i solidarności z Wami w tym trudnym czasie. Liczymy na Waszą obecność. Nawet jeśli z różnych przyczyn nie dotarło do Kogoś zaproszenie, które roznosiliśmy przed świętami to czujcie się w jednej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich!!!


 
Cały obrzęd błogosławienia domu (mieszkania) i wspólnej modlitwy oraz więcej informacji można przeczytać w najnowszym numerze "Echa spod Giewontu" także w wersji elektronicznej zamieszczonej OBOK

 • Aktualności

  • 1% podatku dla Szkoły Katolickiej

   1% podatku dla Szkoły KatolickiejZwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz uczniów Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Zakopanem. Nasza Szkoła jest ŻYWYM POMNIKIEM WDZIĘCZNOŚCI ZA PONTYFIKAT JANA PAWŁA II. KRS: 0000207472Identyfikator Szkoły: 129428 Ten jeden procent Twojego podatku sprawi, że uczniowie Szkoły Katolickiej w Zakopanem będą mogli rozwijać swoje talenty, umiejętności i realizować marzenia.  DZIĘKUJEMY!!!  

  • Modlitwa błogosławieństwa domu

   Modlitwa w domu Przed rozpoczęciem modlitwy w każdym domu przygotowuje się krzyż, świece oraz wodę święconą, które należy położyć na stole nakrytym białym obrusem. Następnie osoba wyznaczona, na przykład ojciec rodziny, rozpoczyna słowami: P: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. W: Amen Następnie należy uroczyście zapalić świece. P: Światło Chrystusa. W: Bogu niech będą dzięki. Po wstępie wszyscy siadają, a jeden z domowników czyta fragment z Pisma Świętego. Czytanie /1 Kor 12, 31-13.8a/Hymn o Miłości Czytanie z Pierwszego Listu świętego Pawła Apostoła do Koryntian Bracia: Starajcie się o większe dary: a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na...

  • ZAPRASZAMY!!!

   ZAPRASZAMY!!!Drodzy Parafianie!!! Pandemia, która dotknęła cały świat, spowodowała, że wiele inicjatyw i spraw duszpasterskich musi być zorganizowane w innej formie. Jako duszpasterze Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem proponujemy Wam, Drodzy Parafianie, zamiast tradycyjnej wizyty kolędowej w Waszych domach – zgodnie z zaproszeniem, który otrzymaliście – spotkania modlitewno-kolędowe w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny w niedzielę 17 stycznia 2021 roku w czasie Mszy Świętych o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 17.00 i 19.00. Aby jednak liczebność uczestników Mszy Świętych w tym dniu nie przekroczyła wyznaczonego limitu wiernych, proponujemy, aby obecność przedstawiciela Waszych rodzin dostosować rejonami do poszczególnych pór Mszy Świętych. Niech zatem odbędzie się to według następującego porządku dostosowanego do rejonów, ulic i osiedli naszej parafii: Na godz. 6.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin, którzy chcą uczestniczyć w czasie tej Mszy św. lub nie mogą o inne porze...

  • Zapraszamy na Roraty!!!

   Zapraszamy na Roraty!!!Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach Dla dzieci:od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00. Dla wszystkich chętnych:w tygodniu o godzinie 6.00w niedziele o godzinie 6.30  HASŁEM TEGOROCZNYCH RORAT JEST: "WIELKA TAJEMNICA"  

  • MODLITEWNE JERYCHO

   MODLITEWNE JERYCHOW odpowiedzi na prowokacje i znieważenia jakich doświadczamy w ostatnich tygodniach, a szczególnie teraz, kiedy po raz kolejny znieważono Krzyż na Giewoncie chcemy odpowiedzieć w sposób mocny i zdecydowany nieustającą modlitwą. Tym razem zapraszamy do modlitewnej akcji Jerycho polegającej na tym, że przez 7 dni 24 godziny na dobę, Ktoś przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w domu (transmisja on-line z Niepokalanowa) modli się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu. Modlitewna akcja rozpoczyna się w niedzielę 22 listopada br. o godz. 21.00. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: OMADLAMY.PL  

  • NIEDZIELA MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE

   NIEDZIELA MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIEDwa razy w roku alumni i diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie wyruszają do wybranych parafii, aby dzielić się tam świadectwem swojego powołania, wyrazić wdzięczność za wsparcie na drodze formacji oraz modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną klerycy nie mogą na żywo spotkać się z wiernymi, jednak zagoszczą w parafiach dzięki mediom społecznościowym. Już 15 listopada alumni, korzystając z nowych technologii, odwiedzą parafie, należące m.in. do naszego dekanatu Zakopane. W czasie Niedzieli Powołań będzie można połączyć się z klerykami we wspólnej modlitwie w kaplicy seminaryjnej. Transmitowana będzie Msza Święta, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec. Ponadto, klerycy będą prowadzić spotkania, w formie wideokonferencji, z różnymi grupami parafialnymi. Będzie także dostępny w formie internetowej specjalny numer „Novum Tempus Liberum”, seminaryjnego czasopisma, które podejmuje temat powołania kapłańskiego i opowiada o...

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 17:00, 19:00

Stary Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościeliska: 8:30, 10:00

Kaplica na Gubałówce11:30
 

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki: 6:30, 7:00, 8:00, 8:30, 15:00, 19:00

Stary Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościeliska8:00

Więcej...