Drodzy Parafianie!!!

Pandemia, która dotknęła cały świat, spowodowała, że wiele inicjatyw i spraw duszpasterskich musi być zorganizowane w innej formie. Jako duszpasterze Parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem proponujemy Wam, Drodzy Parafianie, zamiast tradycyjnej wizyty kolędowej w Waszych domach – zgodnie z zaproszeniem, który otrzymaliście – spotkania modlitewno-kolędowe w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny w niedzielę 17 stycznia 2021 roku w czasie Mszy Świętych o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00, 17.00 i 19.00.

Aby jednak liczebność uczestników Mszy Świętych w tym dniu nie przekroczyła wyznaczonego limitu wiernych, proponujemy, aby obecność przedstawiciela Waszych rodzin dostosować rejonami do poszczególnych pór Mszy Świętych.

Niech zatem odbędzie się to według następującego porządku dostosowanego do rejonów, ulic i osiedli naszej parafii:

  • Na godz. 6.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin, którzy chcą uczestniczyć w czasie tej Mszy św. lub nie mogą o inne porze przybyć do świątyni.
  • Na godz. 8.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU I obejmującego ulice, osiedla i bloki: ul. Krupówki, Al. 3 Maja, ul. Ogrodowa, ul. Orkana, os. Orkana, Weteranów Wojny, Plac Niepodległości, Gen. Galicy, Na Wilcznik, Zaruskiego, Modrzejewskiej, Partyzantów, Droga na Gubałówkę, al. Powstańców Śląskich.
  • Na godz. 9.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU II: os. Kasprusie, ul. Kasprusie, ul. Strążyska, ul. Bogdańskiego, Regle.
  • Na godz. 11.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU III: ul. Kościeliska, Za Strugiem, ul. Kościelna, Wojciecha Brzegi, Skibówki.
  • Na godz. 12.30 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU IV: ul. Jana Pawła II, os. Łukaszówki, ul. Słoneczna, ul. Kościuszki, ul. Sienkiewicza, ul. Zborowskiego.
  • Na godz. 15.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU V: Walowa Góra, os. Gładkie, Gubałówka, ul. Szkolna, Cichej Wody, Bilinówka, Polna, Klimka Bachledy.
  • Na godz. 17.00 zapraszamy przedstawicieli rodzin z REJONU VI: ul. Ks. Stolarczyka, Pod Lipkami, Droga do Daniela, Droga do Wantuli, Droga na Wierch, ul. Grunwaldzka, ul. Piłsudskiego, Sobczakówka, Droga do Rojów, Droga na Szymaszkową, Szymaszkowa, os. Choć-kowskie, ul. Gen Sosnkowskiego, ul. Nowotarska, ul. Staszica, ul. Małaszyńskiego, os. Ubocz, Kamockiego, ul. Ks. Kaszelewskiego.
  • Na godz. 19.00 zapraszamy tych, którzy nie mogą być na innej godzinie.

Oczywiście, gdyby Ktoś chciał wybrać inną porę, zawsze to może uczynić według własnego pragnienia oraz dostosowując się do obostrzeń.

Na każdej Mszy św. będziemy się modlić za Wszystkich Parafian, prosząc o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Najświętszej Rodziny z Nazaretu w rozpoczętym roku 2021. Polecać będziemy także zmarłych z Waszych rodzin, prosząc o szczęśliwość życia wiecznego.

Po Mszach Świętych, w ciągu całego dnia modlitewno-kolędowego, kapłani będą rozdawać Parafianom poświęconą pamiątkę, w której znajdziemy wodę święconą, kredę, kadzidełko, świecę, owies i krówkę (na słodko).

Drodzy Parafianie,
niech ten podarunek będzie znakiem Łaski Bożej i naszej życzliwości i solidarności z Wami w tym trudnym czasie. Liczymy na Waszą obecność. Nawet jeśli z różnych przyczyn nie dotarło do Kogoś zaproszenie, które roznosiliśmy przed świętami to czujcie się w jednej wspólnocie parafialnej. Zapraszamy wszystkich!!!


 
Cały obrzęd błogosławienia domu (mieszkania) i wspólnej modlitwy oraz więcej informacji można przeczytać w najnowszym numerze "Echa spod Giewontu" także w wersji elektronicznej zamieszczonej OBOK