Trzy lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ubiegłym roku włączyliśmy się w wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. W tym roku w święto Podwyższenia Krzyża świętego 14 września złączeni na modlitwie suplikacyjnej chcemy przepraszać Boga za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT. Przypominając słowa Ojca św. Jana Pawła II wypowiedziane tu w Zakopanem na Mszy św. pod Wielką Krokwią w 1997r. „Brońcie Krzyża" chcemy zgromadzić wiernych dekanatu zakopiańskiego na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich.

   Modlitewne spotkania odbędą się we wszystkich kościołach Zakopanego i Kościeliska równocześnie o godz. 15.00. Tak jak to było w 1901 roku, gdy postawiono krzyż na Giewoncie, na dany znak, zabiły dzwony, a lud zgromadzony w kościele Najświętszej Rodziny modlił się i śpiewał pieśni. Modlitwą różańcową chcemy opleść nasze Tatry wraz z Krzyżem na Giewoncie i polecić opiece Matce Bożej, aby czuwała i nie pozwoliła już nikomu znieważyć krzyża, na którym umarł Jej syn Jezus Chrystus.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny.
W programie:

         - bicie dzwonów we wszystkich Parafiach dekanatu zakopiańskiego
         - koronka do Miłosierdzia Bożego
         - Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazaniem
         - wystawienie Najświętszego Sakramentu
         - modlitwa różańcowa
         - suplikacje

 

Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe.
Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca.