W najbliższą sobotę tj. 5 września zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Męski Różaniec. Jest to nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, podczas których setki mężczyzn wynagradzają Niepokalanemu Sercu Maryi konkretnymi czynami. Dlaczego „Męski” - bo rolą mężczyzn w Bożym zamyśle jest ochrona na życie wieczne wszystkich tych, których Bóg podarował im tu na ziemi. Tak jak święty Józef był ziemskim opiekunem Świętej Rodziny, tak mężczyźni mają za zadanie bronić świętości rodzin i bliskich.

     Modlitwa Męskiego Różańca rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.30, następnie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut adoracji. O godz. 9.45 na placu przed kościołem rozpocznie się Różaniec Wynagradzający i nastąpi przemarsz mężczyzn ulicą Krupówki. Zakończenie ok. godz. 11.00 przy oczku wodnym. Modlitwy poprowadzi Ks. dr Krzysztof Czapla – dyrektor Sekretariatu Fatimskiego.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn do wzięcia udziału
w modlitwie i zawierzeniu siebie i swoich najbliższych Maryi.


 

 • Aktualności

  • Zapraszamy na Roraty!!!

   Zapraszamy na Roraty!!!Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach Dla dzieci:od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00. Dla wszystkich chętnych:w tygodniu o godzinie 6.00w niedziele o godzinie 6.30  HASŁEM TEGOROCZNYCH RORAT JEST: "WIELKA TAJEMNICA"  

  • MODLITEWNE JERYCHO

   MODLITEWNE JERYCHOW odpowiedzi na prowokacje i znieważenia jakich doświadczamy w ostatnich tygodniach, a szczególnie teraz, kiedy po raz kolejny znieważono Krzyż na Giewoncie chcemy odpowiedzieć w sposób mocny i zdecydowany nieustającą modlitwą. Tym razem zapraszamy do modlitewnej akcji Jerycho polegającej na tym, że przez 7 dni 24 godziny na dobę, Ktoś przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub w domu (transmisja on-line z Niepokalanowa) modli się w zadeklarowanym przez siebie czasie przez 30 minut na Różańcu. Modlitewna akcja rozpoczyna się w niedzielę 22 listopada br. o godz. 21.00. Modlitwą różańcową chcemy wynagradzać zniewagi Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Chętnych zapraszamy do zapisów na stronie internetowej: OMADLAMY.PL  

  • NIEDZIELA MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE

   NIEDZIELA MODLITW O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIEDwa razy w roku alumni i diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie wyruszają do wybranych parafii, aby dzielić się tam świadectwem swojego powołania, wyrazić wdzięczność za wsparcie na drodze formacji oraz modlić się o nowe, święte powołania do służby w Kościele. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną klerycy nie mogą na żywo spotkać się z wiernymi, jednak zagoszczą w parafiach dzięki mediom społecznościowym. Już 15 listopada alumni, korzystając z nowych technologii, odwiedzą parafie, należące m.in. do naszego dekanatu Zakopane. W czasie Niedzieli Powołań będzie można połączyć się z klerykami we wspólnej modlitwie w kaplicy seminaryjnej. Transmitowana będzie Msza Święta, koronka do Miłosierdzia Bożego oraz różaniec. Ponadto, klerycy będą prowadzić spotkania, w formie wideokonferencji, z różnymi grupami parafialnymi. Będzie także dostępny w formie internetowej specjalny numer „Novum Tempus Liberum”, seminaryjnego czasopisma, które podejmuje temat powołania kapłańskiego i opowiada o...

  • Ogłoszenie

   OgłoszenieInformujemy, że zgodnie z decyzją Władz Państwowych od soboty - 7 listopada 2020 może uczestniczyć: w Sanktuarium Najświętszej Rodziny - 55 osób, w Starym Kościele MB Częstochowskiej - 12 osób, Zachęcamy do korzystania z transmisji internetowej Mszy świętych i nabożeństw.            

  • Z OSTATNIEJ CHWILI

   Z OSTATNIEJ CHWILIZgodnie z rozporządzeniem Władz Państwowych cmentarze w Zakopanem będą ZAMKNIĘTE od soboty 31 X do poniedziałku 2 listopada włącznie. Dziś cmentarz przy Nowotarskiej czynny do 21.30. Wszystkie nabożeństwa na cmentarzu ODWOŁANE. Msze św. 1 XI według porządku niedzielnego Msze św. 2 XI tak jak w dzień powszedni   Tych, którzy nie mogą w tych dniach osobiście uczestniczyć we Mszach św. w naszej wspólnocie parafialnej, zachęcamy do uczestnictwa przez internet w transmisji Mszy św. na żywo   Intencje Mszalne, które miały być odprawiane 1 XI na cmentarzu będą odprawione w Sanktuarium Najświętszej Rodziny (pozostałe zamówione intencje pozostają bez zmian): 9.30 + Leszek Łaguna 11.00 ++ Olga, Józef, Bolesław Koziarscy, Zygmunt Humenicki 12.30 + Zofia Worotniak 15.00 ++ wierni zmarli   Intencje Mszalne, które miały być odprawiane 2 XI na cmentarzu będą odprawione w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 8.30 (pozostałe zamówione intencje pozostają bez zmian).

  • Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski

   Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu PolskiAPEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO Dzisiaj, kiedy przez nasz kraj przetacza się fala ulicznych protestów, Papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej skierował ważne i znaczące słowa do Polaków. Przypomniał w nich św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”. Papież Franciszek prosił dzisiaj Boga, „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”. Przykazanie miłości nakłada na nas ważny obowiązek troski, pomocy i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore...

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE I ŚWIĘTA

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 15:00, 17:00, 19:00

Stary Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościeliska: 8:30, 10:00

Kaplica na Gubałówce11:30
 

MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU

Sanktuarium Najświętszej Rodziny, ul. Krupówki: 6:30, 7:00, 8:00, 8:30, 15:00, 19:00

Stary Kościół Matki Bożej Częstochowskiej, ul. Kościeliska8:00

Więcej...