warunków bezpieczeństwa

W związku z epidemią koronawirusa i zaostrzeniu warunków bezpieczeństwa (do 11.04) informujemy, iż na Mszy św. może być nie więcej niż 5 osób!, dlatego bardzo prosimy, aby wpierw udostępnić obecność Rodzinie, która zamówiła intencję na daną godzinę. Wejście do kościoła tylko od strony zakrystii!   będzie otwierane 5 minut przed kolejną Mszą św.. Odwołujemy wszystkie wspólne nabożeństwa w tygodniu /także Drogi Krzyżowe/, jednak indywidualnie ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU będzie w godz. 9.00-19.00. Prosimy, aby siadać od siebie w większej odległości ok. 2 metry.

W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00; 9.00; 10.00; 11.00; 12.30; 15.00 i 19.00. Ze względu na epidemię, wszystkich, którzy chcą podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, prosimy aby to uczynili w swoich domach, a Deklaracje złożą w przyszłości gdy już wszystko się uspokoi.

Zachęcamy do pozostania w domach i uczestniczenie w Liturgii za pośrednictwem mediów.

 

Czcigodni Księża,
Drodzy Archidiecezjanie,

W ubiegłą niedzielę 22 marca br. Ojciec Święty Franciszek, odnosząc się do przeżywanych obecnie przez wszystkich dni „próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią”, zachęcił wszystkich chrześcijan, aby w środę 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 12.00 odmówili modlitwę „Ojcze nasz”.

W odpowiedzi na ten papieski apel bardzo proszę, aby w najbliższą środę 25 bm. w południe zarówno w każdym kościele Archidiecezji Krakowskiej, jak i w prywatnych domach zostały odmówione w łączności z Ojcem Świętym modlitwy „Ojcze nasz” i „Anioł Pański”. Proszę także, aby do tych modlitw dołączyły się dostojne dźwięki kościelnych dzwonów w naszych parafiach, począwszy od Dzwonu „Zygmunt” krakowskiej Katedry, głosząc wszystkim, że od chwili anielskiego zwiastowania i od „Fiat” Maryi, Dziewicy Przenajświętszej, sam Jednorodzony Syn Boży stał się Człowiekiem i zamieszkał między nami. On jest naszym Zbawicielem i naszym pokojem.

Z serdecznym błogosławieństwem

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski