Aktualności

XX Rocznica pobytu Jana Pawła II w Zakopanem - 7 czerwca 2017

Data: 26 maj 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 936

Apel ks. Dziekana Bogusława Filipiaka

DRODZY ZAKOPIAŃCZYCY
Umiłowani Bracia I Siostry

Stulecie Objawień Fatimskich jest wielkim wydarzeniem w życiu kościoła i świata. Już w 1942 roku Pius XII inspirowany tymi objawieniami ofiarował świat Niepokalanemu Sercu Maryi, a Episkopat Polski, pod przewodnictwem kard. Augusta Hlonda, dokonał tego aktu 8 września 1946 r. na Jasnej Górze.
We wtorek 6 czerwca o godzinie 18.00 w czasie uroczystej Eucharystii , której przewodniczył będzie Abp Stanisław Gądecki, Episkopat Polski zawierzy Kościół w Polsce i naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam każdego z Was drodzy Bracia i Siostry mieszkańcy Zakopanego, całego Podhala oraz Gości i Turystów do udziału w tej doniosłej uroczystości. Przyjadą Najwyższe Władze naszej Ojczyzny, przybędą pielgrzymi z całej Polski, niech i nas nie zabraknie. Przybądźmy licznie do zakopiańskiej Fatimy i przedstawmy Matce Boga i naszej kolejny raz pragnienia naszych serc, nasze troski i radości ! Oddajmy na nowo nasze życie w Jej macierzyńskie dłonie .
Pamiętamy, że Pani Fatimska uratowała Ojca świętego Jana Pawła II po zamachu na Jego życie. Ten wielki Polak i Papież nawiedził 20 lat temu Zakopane i swoje ukochane góry! Tę rocznicę będziemy uroczyście obchodzić w Kościele św. Krzyża w środę 7 czerwca o godz. 8.00. Dzieci i młodzież naszych szkół zakopiańskich będą uczestniczyć w tym dniu w ramach trzeciego dnia Rekolekcji, ale nie może zabraknąć osób dorosłych.
Okażmy wdzięczność i miłość Pierwszemu z Rodu Polaków i tak jak 20 lat temu pokonując wiele trudności staraliśmy się spotkać Ojca świętego na trasach przejazdu, dotrzeć pod Skocznię, do kościoła Najświętszej Rodziny , czy być razem w Ludźmierzu u Gaździny Podhala tak teraz, przybądźmy z tym samym entuzjazmem podziękować Panu Bogu, razem z Episkopatem Polski, za dar Świętego Jana Pawła Wielkiego. Ojciec Święty powiedział wtedy do Was : „Na Was zawsze można liczyć!” Czy te słowa są wciąż aktualne?! Czy na Was nadal można liczyć? Tak więc kochani liczę na obecność każdego z Was komu zdrowie i obowiązki pozwolą, przyjdźcie i jak możecie to najlepiej w strojach regionalnych i pamiętajcie najlepszy fotel i telewizor nie zastąpią doświadczeń i wrażeń przeżytych wspólnie z braćmi i siostrami nawet w ostatnim rzędzie, ale we Wspólnocie!
Do spotkania zatem we wtorek 6 czerwca o godz. 18.00 na Krzeptówkach i w środę 7 czerwca o godz. 8.00 w kościele św. Krzyża.
Z życzeniem obfitości darów Ducha Świętego dla każdego z Was i waszych Rodzin.
Ks. Bogusław Filipiak, dziekan Dekanatu zakopiańskiego

7 czerwca - kościół św. Krzyża w Zakopanem
8.00 - Msza święta z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem naszego Metropolity ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Homilię wygłosi ks. kard. Stanisław Dziwisz.
9.30 - 11.00 - koncert zespołu TGD

powrót