Aktualności

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Data: 11 marzec 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 793

6 do 13.10.2017 - MOŻNA DOKONAĆ WPŁATY NA NUMER KONTA BIURA

SAMOLOTOWO – AUTOKAROWA PIELGRZYMKA
DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 6 – 13 X 2017

Dzień 1: PRZELOT DO IZRAELA z KRAKOWA
Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godzinie 9.30. Wylot o godzinie 11.55. Po wylądowaniu ok. 16:40 przejazd na nocleg do Nazaretu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - NAZARET
Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: KANA - GÓRA TABOR – HAJFA - CEZAREA
Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Następnie wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Betlejem. Po drodze zwiedzanie Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: ruiny rzymskiego akweduktu. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

Dzień 4: JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA – GÓRA SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną - panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Nawiedzenie Betlejemskiego Sierocińca prowadzonego przez polskie siostry Elżbietanki. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: BETANIA - WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD
Śniadanie. Przejazd do Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Wizyta nad rzeką Jordan – odnowienie chrztu dla pielgrzymów w Kacar El Jahud – prawdziwym miejscu chrztu Pana Jezusa. Następnie panorama na Qumran – groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: TEL AVIV – ODLOT
Suchy prowiant. Wykwaterowanie z hotelu. Odprawa ok godz. 04.50 i odlot o godz. 7.50.

BP GLOBTRAMP
Ul. Wielicka 75/45
30-552 Kraków
Tel: 662 465 465
www.globtramp.pl

MOŻNA DOKONAĆ WPŁATA NA NUMER KONTA BIURA. O WPŁACIE PROSZĘ MNIE POINFORMOWAĆ, BYM MÓGŁ TO ODNOTOWAĆ NA LIŚCIE .

numer konta: Klub Podróżnika GLOBTRAMP Rafał Beruś
ul.Wielicka 75/45 30-552 Kraków
mBank 92 1140 2004 0000 3302 2597 4707
tytuł wpłaty: IZRAEL 6-13 X 2017 + IMIĘ NAZWISKO.

powrót