Aktualności

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Data: 21 czerwiec 2019, Piątek / Ilość wyświetleń: 2160

27 czerwca 2019 roku o godz. 19.00

W roku 1900 za pontyfikatu papieża Leona XIII Kościół Powszechny obchodził Rok Święty. W tym roku parafia otrzymała z Rzymu bezcenny dar: koronowany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obraz ten został uroczyście wprowadzony do świątyni. Był to czas niezwykłej radości i łaski. Zakopiańskiej parafii i miastu przybył wizerunek Matki nieustannie gotowej pomagać.
Cieszy się on czcią wiernych od tylu lat. Zginają się przed nim kolana dorosłych i dzieci, starców i młodzieży. Co tydzień w każdą środę gromadzą się wierni na nieustannej Nowennie zanosząc przez Jej wstawiennictwo prośby. W ostatnim roku ilość tych próśb jest ogromna (każdej środy to ok 50 kartek napisanych własnoręcznie przez wiernych).
To wszystko złożyło się na skierowaną do ks. kardynała Stanisława Dziwisza prośbę, by, we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które przypada 27 czerwca każdego roku obchodzić w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odpust ku czi Matki Bożej. Ks Kardynał wyraził zgodę i pobłogosławił działaniom Sanktuarium.
Taka uroczystość będzie miała miejsce w czwartek 27 czerwca 2018 roku o godz. 19.00.

powrót