Aktualności

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Data: 3 listopad 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 862

W niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.

W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny przy ul. Krupówki 1a, skąd wychodziły po modlitwie Legiony do walki o niepodległą Polskę pod wodzą Generała Galicy Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. infułat Stanisław Olszówka, okolicznościowe kazanie wygłosi ks. kanonik Bogusław Filipiak Kustosz sanktuarium i Dziekan Dekanatu Zakopane. Natomiast o godz. 13.00 przy Kwaterze Legionowej na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej będzie druga część uroczystości, połączona z dziękczynieniem za dar Ojczyzny i ze złożeniem kwiatów.

Świętowaniu 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia.

W niedzielę 4 listopada można obejrzeć w sali teatralnej ul. Jana Pawła II 4 wystawę prac przygotowanych przez profesorów i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz z okazji 40-ej rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W środę 7 listopada br. zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert w wykonaniu Tatrzańskiego Chóru „Szumny” oraz zespołu wokalnego Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem pod dyr. Mirosławy Lubowicz. W programie utwory religijne i patriotyczne. Koncert o godz. 19.30.

W piątek 9 listopada br. Dyrektor i cała społeczność Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem zapraszają wszystkich chętnych na godz. 14 do sali teatralnej w domu parafialnym na akademię pt. „ Radosna Niepodległość” w wykonaniu uczniów Szkoły oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

powrót