Aktualności

Pielgrzymujemy do Matki Bożej do Lewoczy

Data: 26 wrzesień 2018, Środa / Ilość wyświetleń: 1010

W niedzielę 30 września jest pielgrzymka do Lewoczy. Wyjazd o godz. 10.00 z Parkingu na Łukaszówkach. Msza św. w bazylice Matki Bożej Levockiej o godz. 14.30. Proszę koniecznie zabrać ze sobą Dowód Osobisty lub Paszport.

Pielgrzymce będzie przewodniczył Dziekan zakopiański ks. kan. Bogusław Filipiak. Warto przypomnieć, że pierwsza pielgrzymka w 1995 r. odbyła się wkrótce po pamiętnej papieskiej Mszy św. 3 lipca 1995 r. na zboczu Mariańskiej Hory. Jan Paweł II powiedział wtedy „…Módlmy się by Matka Boska z Lewoczy doprowadziła Papieża do Zakopanego. Niech górale tu pielgrzymują i modlą się o to. Z pomocą Bożą, mam nadzieję, że Ojciec Święty dojedzie do Zakopanego…”. Tak się też stało.
Modlitwa Górali i Zakopiańczyków była gorliwa i owocna, bo już dwa lata później 6 czerwca 1997 r. Jan Paweł II, stanął na stopniach ołtarza u stóp Krokwi. Powiedział wówczas: „…Podczas mojej pielgrzymki na Słowację w Lewoczy, czytałem napis, jaki przygotowaliście: „Zakopane czeka! Zakopane wita!” I dzisiaj możemy powiedzieć, że Zakopane się doczekało i ja się doczekałem. Bóg tak rozrządził, Matka Boża z Lewoczy doprowadziła Papieża do Zakopanego”….
Powinniśmy pamiętać słowa, które spiski biskup pomocniczy wypowiedział do pielgrzymów z Zakopanego w czasie I pielgrzymki dziękczynnej: „… A jeżeli przyjedzie, to musicie też przybywać, żeby dziękować, bo widać, że Matka Boża z Lewoczy to sprawiła. …”

powrót