Ogłoszenia parafialne

VI niedziela Wielkanocna 21.05.2017

Data: 20 maj 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1283

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Rity, zakonnicy
  Środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  Piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Dziś także o godz. 15.00 z sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Fatimska.

 3. W poniedziałek Pielgrzymka z dekanatu do Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity, a później procesja różańcowa światła. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 13.30 z parkingu przy Łukaszówkach.

 4. W sobotę 27 maja br. o godz. 15.00 uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku srebrny i złoty Jubileusz Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę 28 maja br. na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziny będzie w sobotę o godz. 9.15.
  Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do sali teatralnej na spektakl w wykonaniu młodzieży z grupy Młodego Misjonarza pt. „Matka Boża i dzieci z Fatimy”, który zdobył Grand Prix na XII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem.
 6. Informujemy iż główne polskie uroczystości 100 rocznicy objawień fatimskich z udziałem Episkopatu Polski odbędą się 6 czerwca 2017 r. w sanktuarium na Krzeptówkach, a uroczystości 20 rocznicy Pielgrzymki Jana Pawła II do Zakopanego też z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Abp Marka Jędraszewskiego, ze Słowem Bożym Ks. Kard. Stanisława Dziwisza odbędą się 7 czerwca 2017 r. w kościele św. Krzyża o godz. 8.00. Do wzięcia w tych uroczystościach już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.
  Telewizja Katowice poszukuje osób, które chciałyby podzielić się świadectwem ze spotkania dzieci komunijnych z Ojcem św. Janem Pawłem II w naszym kościele w 1997 r. Zgłoszenia w zakrystii.
 7. Jubileuszowa XX Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2017” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu odbędzie się 3 czerwca br. pod hasłem „...Wy jesteście moją nadzieją...”
  17 czerwca br. organizowana jest z naszej parafii Pielgrzymka do Tuchowa. Zapisy w zakrystii.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Janusza Ptak z ul. Szkolnej
+ Józefa Podolaka z ul. Kasprusie
+ Krystynę Jasińską-Słowińską z ul. Strążyskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót