Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna 07.05.2017

Data: 6 maj 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1234

 1. Poniedziałek – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski
  Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw.

 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym; w czwartek wieczorem Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii; w piątek różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez grupę Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” o godz. 17.45.
 4. W czwartek 11 maja br. rozpoczyna się 12 Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” Tegorocznym hasłem przewodnim będą słowa św. Jana Pawła II „Płoń nie za blisko nieba i nie za daleko”. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej o godz. 17.00. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.
  Także w czwartek 11 maja odbędzie się spotkanie rodziców dzieci obchodzących w tym roku rocznicę Pierwszej Komuniii św. Spotkanie będzie w sali Domu Parafialnego o godz. 18.00.
 5. W sobotę zapraszamy na rozpoczynające się nabożeństwa Fatimskie, w tym roku połączone z obchodami 100 rocznicy Objawień w Fatimie. W programie o godz. 18.30 nabożeństwo majowe, potem Msza św. z kazaniem, następnie różaniec z rozważaniami i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem.

 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ogrodzenia wokół naszego kościoła. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki przy naszym kościele. Zebrało 9.112 zł. Bóg zapłać.
 7. Oprócz zaproszenia do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w dniu 14 maja, Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nasz dekanat Zakopiański do wzięcia udziału w uroczystościach w dniu 22 maja br. w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity, a później procesja różańcowa światła. Wspólny wyjazd autokarem do Łagiewnik będzie o godz. 13.30 z parkingu przy Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Józefę Jankowską z ul. Słonecznej
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót