Ogłoszenia parafialne

Niedziela - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Data: 25 grudzień 2011, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2735

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  - Wtorek - święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  - Środa- święto świętych Młodzianków, męczenników
  - Piątek - święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa
  - Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok)
 2. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia. Wszystkim naszym Parafianom jak i Gościom składamy życzenia: "Niech Nowonarodzone Dziecię ześle wszelkie potrzebne łaski, obdarzy zdrowiem i pokojem, pomnoży wszelkie dobro i umocni w Was wiarę, nadzieję i miłość".
 3. Jutro w święto św. Szczepana nasza parafia będzie przeżywała zewnętrzną Uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi J. Em. Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz. Serdecznie zapraszamy. Msze św. w drugi dzień świąt w porządku niedzielnym. Taca z tego dnia przeznaczona jest na UPJPII.
 4. W środę 28 grudnia br. Wspólnota Małego Misjonarza wyruszy w ramach akcji "Kolędnicy misyjni" do domów na Gubałówce i Walowej Górze. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc misjonarzom z naszej Archidiecezji. Za życzliwe przyjęcie dzieci i ofiarność serdecznie dziękuję. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 5. W piątek w przeniesione święto świętej Rodziny Msze św. w naszym kościele będą odprawiane jak w zwykły dzień tj. o godz. 6:30; 7:00; 8:00; 8:30; 19:00.
 6. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego 2011. Zapraszamy na Nieszpory z suplikacjami o godz. 18:30 oraz na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną z okolicznościowym kazaniem o godz. 19:00. Także o północy będzie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku 2012.
 7. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Plan kolędy od 27 grudnia 2011 do 7 stycznia 2012 r. umieszczony jest w gablotce przed kościołem i w biuletynie "Echa spod Giewontu". Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, świece, kropidło i wodę święconą. Jeśli jest to możliwe niech zgromadzi się cała rodzina.
  Przy okazji wizyty duszpasterskiej księża będą roznosić karteczki, w których należy podać po dwie osoby z danego rejonu (Rejony wypisane są w gablocie) do nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kandydat powinien być pełnoletni, wierzący i praktykujący i taki, który chciałby coś zrobić dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Wypełnione karteczki proszę przynieść do kościoła i wrzucić do skrzyni przy kaplicy adoracji.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Barbarę Molendowicz z ul. Orkana


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót