Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna - 30.04.2017

Data: 29 kwiecień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1378

 1. Poniedziałek – uroczystość Św. Józefa, rzemieślnika
  Wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski
  Czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika
  Piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  Sobota – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 2. Rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane od dnia dzisiejszego codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin.
 3. W poniedziałek w naszym Sanktuarium zgodnie ze Statutem przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci Św. Józefa, rzemieślnika, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w tym dniu o godz. 6.30, 8.00; 9.30; suma o 11.00 oraz o godz. 15.00 i 19.00.
 4. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 9.30!, a okolicznościowe kazanie wygłosi Ks. Prof. Jan Machniak. Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
 5. Nabożeństwa w tym tygodniu połączone z majówką: we wtorek do św. Michała Archanioła, a po Mszy św. o godz. 19.00 możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.
 6. Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym sanktuarium na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji licząc na Państwa ofiarność.
 7. Do Parafialnej Szkoły Katolickiej od nowego roku szkolnego potrzebni są następujący nauczyciele: nauczyciel matematyki – cały etat; nauczyciel przyrody 8 godzin tygodniowo; nauczyciel biologii i chemii po 2 godziny; nauczyciel historii i biblioteki po ½ etatu. Bliższe informacje i zgłoszenia u Siostry Alicji w Szkole Katolickiej przy ul. Piłsudskiego.
 8. Związek Podhalan oddział Zakopane organizuje autokarową Pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych: Lourdes, Fatimy, La Salette w dniach 21-28 września 2017r. Informacje na wywieszonym plakacie i w zakrystii.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Janusza Wierzbę z ul. Droga na Szymaszkową
2. + Roberta Gąsienicę z ul. Nowotarskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót