Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego 23.04.2017

Data: 22 kwiecień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1301

 1. Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  Wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty
  Piątek – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla

 2. Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 3. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z Dzienniczka Siostry Faustyny: „Bóg nikomu Miłosierdzia Swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże.”
  Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie turystów.
  O godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.
 4. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji solenizantów Ks. kanonika Wojciecha i P. Organisty. Serdecznie zapraszamy.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Od soboty rozpoczyna się nowenna przed uroczystościami ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika.

 6. W czwartek 27 kwietnia br. zapraszamy na uroczyste obchody poświęcone pamięci ofiar Golgoty Wschodu. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a następnie przemarsz na cmentarz przy ul. Nowotarskiej, gdzie zostanie przedstawiony program historyczny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Budowlanych oraz złożenie kwiatów pod tablicą i zapalenie zniczy.
 7. W niedzielę 30 kwietnia wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy o wsparcie tej akcji.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Jasek z ul. Nowotarskiej
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót