Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania 16.04.2017

Data: 15 kwiecień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1436

Alleluja, Jezus żyje! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom – życzymy: Błogosławionych, pełnych Bożej radości i chrześcijańskiej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. Po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.
  Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.
  W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00 i 12.00.
  W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane – Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane – Chramcówki (o godz. 12.30).
  15 marca 2017r. minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. W odpowiedzi na Apel Ojca św. Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska.
 5. Przed kościołem ministranci rozdają List proboszcza zawierający informację o powstającej w Zakopanem nowej Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej im.św. Jana Pawła II oraz Apel skierowany do ludzi dobrej woli o wsparcie materialne tego dzieła.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Józefa Mastalskiego z ul. Zborowskiego
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót